Cellulit to trudny przeciwnik, który nie dość że atakuje wyłącznie kobiety, to do tego nie przeszkadza mu smukła i szczupła sylwetka. Nie jest wybredny i chociaż najbardziej upodobał sobie osoby z nadwagą, których styl życia ubogi jest w aktywność fizyczną i bogaty w przetworzoną żywność, nie próżnuje i często pojawia się u osób, które chociaż w minimalnym stopniu próbują zadbać o zdrowie, wygląd i kondycję.

Endermologia Kraków

Endermologia LPG Alliance to zabieg, który ratuje kobiety przed cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej. Skutecznie zwalcza nie tylko pomarańczową skórkę, ale także modeluje i wysmukla sylwetkę, przywracając kobietom naturalne piękno i pewność siebie. Skóra w miejscu wykonania zabiegu staje się jędrna, napięta, elastyczna i wygładzona. Zabieg Endermologii w Krakowie, przeprowadzany w klinice Dermedik, to nie tylko efekt wizualny – chociaż to na nim zależy większości kobiet, ale także działanie od wewnątrz:

 • Usunięcie toksyn z organizmu
 • Drenaż i stymulacja kolagenu, który jest odpowiedzialny za młody wygląd skóry
 • Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez lipolizę, czyli w bardzo dużym uproszczeniu czerpanie przez organizm energii z tkanki tłuszczowej
 • Zmniejszenie obrzęku i zastoju limfatycznego

To co możemy zobaczyć gołym okiem po zabiegu endermologii to:

 • Poprawa koloru skóry
 • Wygładzenie i uelastycznienie partii zabiegowych
 • Zmniejszenie obwodu talii lub innego miejsca, które poddane zostało masażowi
 • Zniwelowana widoczność cellulitu

Endermologia Kraków – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Chociaż Endermologia to nieinwazyjny zabieg, nie wymaga znieczulenia czy narkozy, a czynności, które wykonywane są podczas sesji opierają się na masażu specjalnym urządzeniem, nie mogą wykonać go osoby, które:

 • Posiadają stany zapalne i uszkodzenia skóry
 • Kobiety w ciąży i matki karmiące piersią
 • Chorzy zmagający się z nowotworami
 • Cukrzycy, epileptycy, osoby posiadające miażdżycę, żylaki czy nieuregulowaną sytuację z tarczycą

Endermologia. Kraków zaleca od 10 do 20 zabiegów w celu uzyskania satysfakcjonującego efektu

Szerokie spektrum działania zabiegu sprawia, że mogą wykonać go zarówno kobiety jak i mężczyźni. Pamiętajmy, że chociaż kobiety głównie pragną za jego pomocą zwalczyć cellulit, to wiotka skóra, brak jędrności czy nadliczbowa tkanka tłuszczowa dotyka każdej płci. Specjaliści wykonujący zabiegi zalecają, aby wykonać całą serię masaży, co oznacza od 10 do 20 zabiegów w zależności od kondycji i stanu organizmu, w odstępach 2 – 3 dniowych. Pierwsze efekty zauważalne już na pierwszy rzut oka można zaobserwować po 3 sesjach.

Warto również pamiętać, że zabieg endermologii nie jest tani. Koszt redukcji cellulitu, wysmuklenia sylwetki i pozbycia się tkanki tłuszczowej szacuje się w granicach od 150 zł do 3800 zł w zależności od ilości zabiegów i obszaru ciała poddawanych zabiegowi. Z uwagi na cenę zabiegu powinniśmy zmobilizować się nie tylko do wizyt w klinice, ale także do zmiany stylu życia, zwiększenia aktywności fizycznej, zdrowej diety i regularnego nawadniania organizmu wodą.