Wycieczki w góry czy wspinaczka górska są ciekawą propozycją dla wszystkich tych, którzy szukają ciekawych form aktywności fizycznych. Każda wymaga odpowiedniego przygotowania i ubioru, a w przypadku wycieczki w góry pierwszorzędną rolę odgrywać będzie obuwie turystyczne. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej butom turystycznym męskim — dlaczego warto je kupić i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Buty turystyczne a buty trekkingowe męskie – istotne różnice 

W butach turystycznych męskich stosowana jest membrana – specjalna powłoka pozwalająca butom oddychać, nie wpuszczając wody do środka. Sprawdzą się one podczas wędrówek po płaskich, niewymagających terenach czy szlakach. 

Natomiast buty trekkingowe męskie, które są niskie, nie posiadają membrany, z kolei wysokie – już ją mają. Jednakże w przeciwieństwie do obuwia turystycznego, stworzone są do trudnego terenu – kamienistego, nierównego czy stromego, czyli typowego dla gór. Obuwie trekkingowe zapewnia nie tylko stabilizację stóp, ale również chroni przed poślizgnięciem się i zapewnia komfort termiczny. 

Obuwie trekkingowe męskie – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Można znaleźć wielu sprzedawców oferujących obuwie męskie trekkingowe. Na co jednak zwrócić uwagę podczas zakupów? Trzeba pamiętać o tym, że właściwie dobrane buty turystyczne męskie są fundamentem do skompletowania całej garderoby na wyprawę. 

Źle dobrane buty nie zapewnią odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa. Spośród obuwia męskiego trekkingowego można wybrać zarówno te z niskimi jak i wysokimi cholewkami. Z niskimi sprawdzą się podczas pieszych wycieczek po płaskich terenach, natomiast z wysokimi cholewami na bardziej wymagających – np. w górach. 

Niektórzy producenci oferują także buty z cholewkami sięgającymi łydki – wówczas zabezpieczają kostkę i stanowią odpowiednią stabilizację. Wybór na rynku jest naprawdę duży i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, jednak warto kierować się do profesjonalnych sklepów posiadających szeroki wybór asortymentu outdoorowego. 

Buty turystyczne męskie

Obuwie trekkingowe męskie – ile trzeba wydać? 

Na yborze butów turystycznych męskich lepiej nie oszczędzać. Ceny wahają się od około 200 do nawet 1600 złotych. Wszystko zależy od producenta, wysokości cholewki, użytych materiałów i rozmiarów. Istnieje także możliwość wykonania obuwia trekkingowego męskiego na zamówienie. Wówczas będą kosztować więcej niż te dostępne od ręki. Do ceny obuwia męskiego trekkingowego czasem doliczyć trzeba design, na który zwraca się uwagę częściej niż na wygodę. 

W sklepie Outdoorzy kupimy na przykład wysokiej jakości buty turystyczne męskie. To sprawdzony serwis, który działa na rynku od wielu lat i oferuje pełen asortyment produktów, które mogą wnieść nasz poziom aktywności fizycznej na nowy poziom.

Trekking zimową porą — co trzeba wiedzieć?

Zimowe buty trekkingowe męskie idealnie sprawdzą się podczas wędrówek po górskich szlakach, spacerów poza miastem, jak również uprawiania sportu. Tego typu buty turystyczne męskie jest używane przez mężczyzn z różnych branż, np. służby mundurowe, ratownicze czy pracowników budowlanych. 

Zimowe buty trekkingowe są cenione za wygodę i wytrzymałość w trudnych warunkach atmosferycznych. Do produkcji stosuje się specjalnie wzmocnione oraz dobrane materiały. Podeszwy wykonuje się zwykle z PVC, dzięki czemu pozostaje ona sprężysta i miękka. 

Bieżnik o nieregularnej rzeźbie zapewnia maksymalną przyczepność do powierzchni podczas chodzenia i biegania. W zimowych butach trekkingowych przyczepność do podłoża często oblodzonego i nierównego jest bardzo ważna.