Jeżeli lubisz jeździć w dalekie trasy rowerem, poznawać nowych ludzi, zwiedzać i aktywnie spędzać czas, to zorganizowane wyprawy rowerowe będą idealną okazją do przeżycia ciekawej przygody. Opcji jest naprawdę sporo, a miejsca, które na Ciebie czekają są warte poznania. W zależności od tego jak sprawnie poruszasz się rowerem i jak pewnie czujesz się za jego kierownicą, możesz wybierać wśród wypraw rowerowych na płaskich terenach, górzystych czy piaszczystych, bardziej na skraju miasta lub w centrum.

Każda wyprawa rowerowa dostępna na Via Verde została dokładnie opisana. Decydując się na konkretną wycieczkę rowerową warto zapoznać się z jej harmonogramem, zobaczyć ile godzin przewiduje wyprawa i przede wszystkim, jakie są założenia co do ilości kilometrów pokonywanych  danego dnia. Warto mierzyć siły na zamiary i jeżeli jeszcze nigdy nie podróżowałeś w długie trasy, to na początek wybierz wycieczkę, która nie obciąży Cię zbyt mocno i nie zniechęci do kolejnej i bardziej wyszukanej próby. Każda wyprawa została skategoryzowana pod względem oceny kondycji uczestnika. Zastanów się więc, jaka aktywność dotyczy Ciebie i wybierz najlepiej dopasowaną opcje.

Wyprawy rowerowe Via Verde to nie tylko nieustanna jazda, ale także zorganizowane posiłki, zapewnienie noclegu, zwiedzanie miejscowych atrakcji, a wieczorem pełna integracja z uczestnikami wyjazdu. W zależności od tego jak długie zostają zorganizowane wycieczki na rowerach niekiedy w trakcie wyprawy przypada „dzień wolny”. Jest to czas, w którym możesz skorzystać z zaplanowanych przez organizatora atrakcji lub po prostu robić cokolwiek na co masz ochotę, aby zregenerować się przed kolejnym dniem jazdy na rowerze.

O czym jeszcze należy pamiętać decydując się na wyprawę rowerową? Ten typ wycieczki przeznaczony jest dla grup, nie dla osób indywidualnych. Jeżeli jedziesz jako singiel, musisz liczyć się z tym, że zostaniesz zakwaterowany w pokoju z nieznaną Ci osobą. Grupa działa razem, zgodnie z harmonogramem i opracowanym wcześniej planem wycieczki, wspiera się i motywuje, dlatego jeżeli preferujesz inny tryb podróżowania rowerem, swoje własne ścieżki i indywidualny tryb spędzania aktywnie czasu, ta forma atrakcji nie przypadnie Ci do gustu. To o czym musisz również pamiętać, to że każda wyprawa rowerowa jest nastawiona na aktywność. Przerwy w trakcie pedałowania nie zapewniają popołudniowej drzemki, a niekiedy brakuje również możliwości zjedzenia posiłku w lokalu. Odpoczynek odbywa się na łonie natury, a posiłkiem zostaje to, co znajduje się w Twoim bagażu podręcznym.