Usuwanie rozstępów jeszcze nigdy nie było tak proste! Rozstępy to deformacja włókien elastynowych skóry właściwej, przypominające bliznę. Powstają na skutek nadmiernego rozciągania się skóry i są wynikiem zmian hormonalnych, ciąży, gwałtownego przybierania na masie lub zmian sylwetki w czasie okresu dojrzewania. Mogą pojawić się u każdego i w każdym wieku. Wiele osób zastanawia się, czy można im zapobiec, a jeśli tak – w jaki sposób?

Czy można zapobiegać rozstępom?

Oczywiście. Należy przede wszystkim zadbać o kondycję skóry. Jędrna, nawilżona, odżywiona skóra jest mniej podatna na uszkodzenia i tworzenie się rozstępów. W tym celu powinno się regularnie stosować gruboziarniste peelingi oraz kremy nawilżające i ujędrniające. Oprócz tego podstawą jest zdrowa dieta, kontrola masy ciała, aktywność fizyczna oraz odpowiednie nawadnianie.

Warto dokładnie obserwować swoje ciało, by zauważyć niedoskonałości na wczesnym etapie ich pojawiania się. W ten sposób możliwa jest szybka interwencja, która może przynieść zaskakujące rezultaty.

Czy zabiegi usuwania rozstępów są bezpieczne?

Wszystkie zabiegi na rozstępy są całkowicie bezpieczne. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, o których należy poinformować lekarza, a mianowicie ciąża, stany zapalne, bakteryjne lub wirusowe zakażenia skóry, foto dermatoza, cukrzyca lub choroby nowotworowe. Warto wziąć również pod uwagę, jakie rozstępy chcemy usunąć. Nie należy ingerować w strukturę świeżych, nowo powstałych rozstępów. Jeśli chodzi o rozstępy bardzo stare, kosmetolog podejmuje ostateczną decyzję o wykonaniu zabiegu. Wszystko zależy bowiem od wieku pacjenta i stanu jego skóry.

Umów zabiegi na rozstępy – Gdańsk Clinica Cosmetologica.

Zabiegi kosmetyczne, które pomogą pozbyć się rozstępów

Likwidacją rozstępów zajmuje się kosmetolog, a nie kosmetyczka. To olbrzymia różnica, dlatego warto upewnić się, że zajmuje się nami odpowiedni specjalista w tej dziedzinie. W klinice kosmetologicznej w Gdańsku istnieje możliwość wykonania kilku zabiegów, które pomogą pozbyć się problemu. W ofercie znajduje się laserowe usuwanie rozstępów oraz mezoterapia cienkoigłowa.

• Laser Palomar Emerge – emituje mikro wiązki światła, które uszkadzają naskórek i skórę właściwą, a tym samym wzmacniają ich regenerację.
• Laser frakcyjny CO2 Smart XIde2 – tworzy w skórze właściwej trójwymiarową matrycę mikrouszkodzeń, wokół których zaczyna się przebudowa. Dodatkowo oddziałując na skórę właściwą, zwiększa syntezę elastyny i kolagenu wskutek uaktywnienia fibroblastów.
• Laser Harmony XL Pro Clearlift – wywołuje efekt foto akustyczny w skórze właściwej na skutek wysyłania krótkich impulsów. Następuje wzmocnienie włókien kolagenowych i elastynowych, a dzięki temu skóra staje się mocniejsza.
• Laser Harmony XL PRO iPixel – emituje mikro wiązki światła, które prowadzą do mikrouszkodzeń oraz intensywnej regeneracji skóry.
• Mezoterapia igłowa – polega na wstrzyknięciu w głąb skóry substancji aktywnej za pomocą cienkiej igły. Dzięki temu pobudza się naturalne mechanizmy regulacyjne i regenerujące.
• Dermapen/Mezopen – umożliwia wykonywanie precyzyjnych mikro nakłuć skóry, przez które dostarczane są substancje odżywcze i następuje odnowa.

Warto pamiętać, że żadna z tych metod nie daje gwarancji trwałego usunięcia rozstępów. Zabiegi na rozstępy nie są w stanie całkowicie naprawić uszkodzonej struktury skóry. Ich zadaniem jest spłycenie i rozjaśnienie rozstępów, przez co stają się one praktycznie niewidoczne.

Umów zabiegi na rozstępy w Gdańsk – Clinica Cosmetologica. Sprawdź efekty zabiegów:

Podsumowanie

Usuwanie rozstępów jeszcze nigdy nie było tak proste i łatwo dostępne. Clinica Cosmetologica w Gdańsku oferuje profesjonalne zabiegi likwidacji rozstępów w przystępnej cenie pod czujnym okiem najlepszych specjalistów. Warto jednak pamiętać, że najlepszym sposobem na pozbycie się problemu rozstępów jest zapobieganie ich powstawaniu przez odpowiednią pielęgnacja skóry. Nawilżona i jędrna skóra to skóra bez rozstępów!

FAQ

1. Czy usuwanie rozstępów boli?
Zabiegi, których celem jest likwidacja rozstępów, są nieinwazyjne i nie powinny sprawiać pacjentowi bólu. Może wystąpić dyskomfort w postaci łaskotania lub odczucia ciepła. W gruncie rzeczy zabiegi przypominają masaż, a więc należą do jednych z przyjemniejszych. Osoby o szczególnej wrażliwości na ból mogą skorzystać ze znieczulającego kremu.

2. Czy efekty zabiegów są trwałe?
Rezultaty usuwania rozstępów są jak najbardziej trwałe. Po zakończeniu serii zabiegów należy regularnie pielęgnować skórę, co pozwala zapobiegać tworzeniu się nowych rozstępów.

3. Z jakich obszarów ciała rozstępy usuwa się najczęściej?
U kobiet rozstępy zwykle pojawiają się na brzuchu, udach, pośladkach i biodrach, natomiast u mężczyzn w okolicach ramion, na plecach lub w zgięciach kolan. Zabiegi usuwania rozstępów obejmują każdy z tych obszarów i dają rewelacyjne rezultaty.