Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z treningów wykorzystujących elektrostymulację mięśniową. Na czym dokładnie polega tego typu trening? Jakie są jego główne zalety? Czy ma jakieś wady? W końcu, ile trzeba będzie zapłacić za takie ćwiczenia?

Nie każdy z nas ma czas na chodzenie na siłownię albo do klubu fitness. Nie każdy ma też motywację do tego, aby ćwiczyć w domu. W takiej sytuacji warto zdecydować się na treningi EMS, czyli elektrostymulacji mięśniowej.

Czym jest trening elektrostymulacji mięśniowej?

EMS to skrót, który pochodzi od angielskiego electrical muscle stimulation. Odnosi się on do procesu elektrostymulacji mięśni, jaki zachodzi z użyciem impulsów elektrycznych. Impulsy te, które dostarczane są do tkanki mięśniowej, są one w stanie sprawić, że ruch jest w stanie zaoferować znacznie lepsze rezultaty.

Treningami EMS nazywa się specjalny rodzaj treningów wykorzystujących elektrostymulację mięśni. Takie treningi są prowadzone jako personalne, co oznacza, że zawsze odbywają się one razem z trenerem personalnym – osobistym.

Elektrostymulacja mięśniowa pozwala na aktywowanie praktycznie każdego mięśnia – także mięśni głęboko położnych, co powoduje, że jest ona chętnie wybierana przez zawodowych sportowców. Teraz jednak tego typu treningi są dostępne dla każdego. Kiedy warto z nich skorzystać?

Kiedy warto wybrać się na trening EMS?

Zastosowanie treningów EMS jest bardzo szerokie, ponieważ prowadzone w ich trakcie ćwiczenia mogą być dopasowane indywidualne do celów osoby ćwiczącej.

Za pomocą treningów EMS można:

  • zrzucić nadmiar kilogramów
  • wymodelować swoją sylwetkę
  • zmniejszyć widoczny cellulit
  • poprawić masę mięśni
  • zwiększyć siłę
  • podnieść kondycję
  • zmniejszyć obrzęki
  • zredukować ból pleców
  • zmniejszyć dolegliwości stawowe

Warto też wskazać, że treningi EMS mogą być prowadzone również jako element rehabilitacji, na przykład po urazach albo wypadkach.

Gdzie można skorzystać z treningów EMS?

EMS to treningi cieszące się coraz większym powodzeniem, dlatego też można znaleźć je w wielu różnych klubach sportowych.

Gdy chodzi o EMS w Krakowie, w takim przypadku trzeba pamiętać o tym, żeby zapoznać się bliżej z dostępnymi ofertami. Obecnie można zrobić to także online. Na stronach internetowych można zapoznać się z dokładnymi informacjami dotyczącymi tego typu treningów, a także sprawdzić ich ceny.

Jak odbywa się trening EMS?

Pierwszy trening EMS poprzedzony jest konsultacją z trenerem personalnym. Trener zadaje wtedy pytania dotyczące celów treningowych, obecnego stylu życia, a także wykonuje analizę ciała. Na tej podstawie może on następnie opracować indywidualny zestaw ćwiczeń, by można było uzyskać najlepsze efekty.

Treningi EMS są prowadzone w specjalnych strojach, dlatego też należy wcześniej nałożyć strój na swoje ubrania treningowe. W trakcie ćwiczeń urządzenie używane do treningów emituje impulsy, co powoduje, że aktywują one wtedy pracę mięśni.

Cały trening EMS trwa około 20 minut, ale tylko tyle jest potrzebne do tego, aby uzyskać bardzo dobre efekty treningowe. Można porównać je z ćwiczeniami trwającymi nawet około 2 godzin!

Cena treningów EMS – ile to kosztuje?

Koszt związany z treningiem EMS jest dość spory. Za jedną wizytę w klubie trzeba będzie zapłacić najczęściej od około 100 do 150 złotych. Czasami można także spotkać się z ofertami próbnych treningów w niższych cenach – około 50 złotych dla nowych klientów.

Można także zdecydować się na wykupienie pakietu, w którego ramach znajduje się kilka treningów. Wtedy można także zakupić je w niskich cenach.