Nieustający pośpiech, mała ilość wolnego czasu oraz zmęczenie sprawiają, że bardzo chętnie sięgamy po ofertę cateringu dietetycznego. Nie da się ukryć, że dieta pudełkowa ma wiele zalet. Dlaczego warto zacząć przygodę z cateringiem dietetycznym? 

Na czym polega catering dietetyczny?

Usługa diety pudełkowej polega na dostarczaniu przez catering gotowych dań w oddzielnych opakowaniach prosto pod drzwi osoby zamawiającej. Każde pudełko odpowiada konkretnemu posiłkowi, czyli: śniadaniu, drugiemu śniadaniu, lunchu, podwieczorkowi oraz kolacji. 

Jedzenie dostarczane jest na określoną godzinę lub w podanym przedziale czasowym, dzięki temu wiesz kiedy dotrą Twoje posiłki. Co więcej, cateringi online oferują wiele rodzai diet m.in. zbilansowaną, bez glutenu czy wegańską. Z łatwością można wybrać dietę dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb żywieniowych. 

Jakie są zalety cateringu dietetycznego?

Główną zaletą diety pudełkowej jest oszczędność czasu. Nie przeznaczamy go więcej na wymyślanie dań, które zjemy oraz zakup potrzebnych produktów do ich wykonania. Dodatkowo nie traci się czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków.  Warto wspomnieć także o różnorodności dostarczanych posiłków. 

Cateringi dietetyczne często przygotowują dania, które są dla nas nowością — przygotowane z nieznanych składników lub przyrządzone w inny sposób. Jest to zatem inspiracja do późniejszego samodzielnego eksperymentowania w kuchni. Należy wspomnieć, że dieta pudełkowa jest opracowana w taki sposób, aby dostarczała wszystkie potrzebne składniki do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

Co więcej, dostajemy posiłki o wybranej przez nas kaloryczności, co pomaga w osiągnięciu sylwetkowych celów. Regularne zamawianie diety pudełkowej pozytywnie wpływa na zmianę nawyków żywieniowych. Cateringi dietetyczne oferują zestaw z 5 posiłkami, ale można też skorzystać z diety składającej się z 3 posiłków dziennie lub zamówić same obiady. Ostatnią, ale niemniej ważną zaletą jest możliwość personalizowania menu. Cateringi dietetyczne coraz częściej oferują taką możliwość. Na czym to polega? 

Możesz wybrać dania, które chcesz, żeby znalazły się w Twojej diecie, a także wykluczyć produkty, których nie lubisz lub nie możesz spożywać. Takie rozwiązanie oferuje Primate przygotowujący catering dietetyczny na ternie Opola.  Firma działa również w wielu innych miastach. 

Czy dieta pudełkowa jest dla każdego?

Ogólnie rzecz biorąc, tak. Jednak gdy zmagamy się z jakimiś chorobami, warto skonsultować się z dietetykiem, który pomoże wybrać rodzaj diety. Z cateringu dietetycznego mogą skorzystać zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i te prowadzące siedzący tryb życia. 

Niezależnie, czy celem jest utrata wagi, czy polepszenie swoich osiągnięć w treningu — zbilansowana dieta zdecydowanie w tym pomoże. Najważniejsze jest wybranie modelu odżywiania dopasowanego do naszych potrzeb, a także późniejsze stosowanie się do jego zasad. W innym przypadku może się to negatywnie odbić na naszym zdrowiu.