Kształtna pupa to marzenie każdej kobiety. Chyba nie ma na świecie takiego człowieka (czy to mężczyzny, czy kobiety), który nie uważałby, że pośladki są jedną z najseksowniejszych części kobiecego ciała. Ich symbolika zakorzeniona jest głęboko w tradycji, już ludy pierwotne przywiązywały ogromną wagę do wielkości i kształtu kobiecej pupy. Bez względu na czasu historyczne, największym uznaniem cieszyły się te krągłe i kształtne.
Co więc ma tu do rzeczy liposukcja pośladków, skoro krągła pupa zawsze była „na czasie”? Żeby to zrozumieć, musimy cofnąć się wiele wieków wstecz. Pamiętamy z lekcji historii, że w czasach starożytnych, a nawet prehistorycznych, ideałem kobiecego piękna były ponętne, mocne kształty. Spora waga kojarzona była z płodnością, zdolnością do wychowania dzieci, więc im pośladki większe, tym kobieta była atrakcyjniejsza. Czasy się jednak zmieniły, krągłości zawsze były i najprawdopodobniej będą cenione, ale zmalał ich zakres. Dziś atrakcyjna kobieta, to przede wszystkim kobieta szczupła, z gładkimi, proporcjonalnymi i uniesionymi pośladkami. Nadmiar tłuszczu nie działa tutaj korzystnie. Jest na niego jednak sposób, to liposukcja pośladków – chirurgiczne odsysanie z nich nadmiaru tłuszczu.
Formy zabiegu liposukcji pośladków
Na dzień dzisiejszy odsysanie tłuszczu z pośladków wykonuje się kilkoma sposobami:
- Ultradźwiękowo – dzięki zastosowaniu specjalnej rurki emitującej fale ultradźwiękowe, które rozbijają komórki tłuszczu.
- Metodą klasyczną – która polega na wprowadzenie pod skórę cienkich kaniul, które zasysają tłuszcz i pozwalają na jego usunięcie.
- Strzykawkami – których podciśnienie pozwala na dosłowne „wyciagnięcie” spod skóry nadmiaru tłuszczu.
Efekty liposukcji pośladków
Po odsysaniu tłuszczu można spodziewać się bardzo dobrych efektów kosmetycznych. Pupa jest kształtna, mniej otłuszczona, znika cellulit i nierówności skóry, a ubrania leżą lepiej. Nie w każdym przypadku jednak osiąga się takie same efekty, gorszych oczekiwać mogą pacjentki, które cierpią na cukrzycę, choroby oddechowe lub układu krążenia, a także zaburzenia krążenia krwi. Jeśli pacjent jest zdrowy, a lekarz wykonuje liposukcję profesjonalnie – sukces murowany.
Liposukcja pośladków kosztuje nawet 6 tys. złotych, ale zabieg jest wart swojej ceny. Przede wszystkim pacjent ma pewność, że efekty utrzymają się. Inne metody odchudzania mogą po jakimś czasie okazać się nieskuteczne, w przypadku odsysania tłuszczu nie występuje efekt jojo, a ponowne nagromadzenie tłuszczu możliwe jest wyłącznie po bardzo intensywnym nabraniu na wadze. Jeżeli waga jest stabilna, tłuszcz nie będzie miał się gdzie gromadzić.
Żeby uzyskać jak najlepszy rezultat końcowy, należy charakteryzować się następującymi cechami:
- Posiadać twardą, odporną skórę.
- Mieć ustabilizowaną wagę ciała i dobry stan zdrowia.
- Posiadać nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych miejscach ( w tym przypadku na pośladkach).
Jeżeli nadmiar tkanki tłuszczowej może być usunięty poprzez dietę i ćwiczenia, liposukcja nie jest zalecaną metodą.