Zabieg korekcji kształtu piersi jest dość skomplikowany i nie wszyscy wiedzą, na czym polega oraz z czym się tak naprawdę wiąże. Wokół kwestii liftingu narosło wiele sprzecznych opinii, a nawet mitów, więc czujemy obowiązek rozwiania wątpliwości, z jakimi często stykają się kobiety, które chcą wykonać lifting piersi.

1. Czy operacja podniesienia piersi jest bolesna?

Podczas operacji wykonywane jest znieczulenie ogólne, tak więc pacjentka leżąc na stole operacyjnym, nie czuje dosłownie niczego. Ból pojawia się dopiero po wykonanej operacji i jest czymś całkiem naturalnym. Można zminimalizować go przez podanie środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

2. Czym różni się tradycyjny lifting piersi od tego, który wykonuje się za pomocą nici?

Różnice są dość znaczne. Przede wszystkim tradycyjny lifting jest dość inwazyjną metodą. Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym, podczas zabiegu powstają dość rozległe nacięcia na piersiach, a proces gojenia i rekonwalescencja są dość długie. W przypadku wykorzystania nici liftingujących, nie wykonuje się nacięć, a jedynie nakłucia przy pomocy specjalnej igły. Pacjentka nie musi borykać się z bliznami, opuchlizną czy koniecznością zmniejszenia aktywności. Lekarz nie modeluje kształtu piersi samodzielnie, a jedynie wymusza na organizmie to, żeby zaczął on sam produkować kolagen i elastynę, które ujędrnią i podniosą piersi.

3. Jak wygląda czas tuż po zabiegu mastopeksji?

Pacjentka zazwyczaj zostaje w klinice przez jedną dobę i pozostaje pod ścisłą opieka personelu kliniki. Następnie wraca do domu gdzie zobowiązana jest do unikania wzmożonej aktywności fizycznej, noszenia specjalnego, uciskowego biustonosza oraz regularnego odwiedzania lekarza na badania kontrolne. Do aktywności fizycznej wrócić można już kilka tygodni po zabiegu.

4. Ile kosztuje lifting piersi?

Zasadniczo lifting piersi to dość znaczny koszt, bowiem sama operacja jest skomplikowana. Zazwyczaj łącznie z wizytami kontrolnymi i pierwszą konsultacją, cena wynosi ok. 8-15 tys. złotych.

5. Czy są jakieś ograniczenia wiekowe na podstawie których wykonuje się podniesienie piersi?

Wiadomym jest, że operacji zazwyczaj nie wykonuje się na kobietach, które mają dwadzieścia kilka lat, chyba, że w grę wchodzi wrodzona nierówność piersi. Zazwyczaj pacjentki mają 30 i powyżej lat. Nie ma górnej granicy wieku, po które  lifting piersi byłby już niemożliwy, jeżeli pacjentka posiada dobry stan zdrowia, mastopeksja może być z powodzeniem przeprowadzona nawet w wieku 60 lat.

6. Kiedy widać pierwsze efekty operacji

Pierwsze efekty widoczne są od razu, bez względu na to, jaka metoda zostanie wykorzystana. Jeżeli tradycyjna, to początkowe blizny i opuchlizna, mogą nieznacznie zmieniać wizualny efekt, ale kiedy tylko znikną, zauważamy, że piersi są bardziej podniesione, gładza, równiejsze i bardziej jędrne. W przypadku zastosowania nici liftingujących, lifting piersi daje dobre rezultaty po 2-3 tygodniach, a pełne po 2-3 miesiącach, kiedy zaczyna wytwarzać się w skórze nowy kolagen i elastyna.