Kraków przez wielu jest uważany za jedno z piękniejszych polskich miast. W sezonie letnim możemy tam spotkać turystów z całego świata, którzy przebyli długą drogę, aby zobaczyć dawną stolicę Polski. Również wielu obcokrajowców zamieszkało właśnie w Krakowie, a część z nich otworzyła własne restauracje, gdzie serwują swoje narodowe dania. Właśnie dlatego w tym mieście możemy zjeść, przeróżne potrawy wywodzące się z najdalszych zakątków świata.

Kuchnia polska

Dziwne by było, aby w dawnej stolicy Polski zabrakło restauracji serwujących nasze narodowe dania. Zarówno w ścisłym centrum, jak i na obrzeżach miasta znajdziemy wiele restauracji, w których będziemy mogli zjeść polskie potrawy, które z pewnością zadowolą nasze kubki smakowe. Na samym rynku znajduje się kilka restauracji, które należą do jednych z najlepszych w kraju. Spotkamy nawet restauracje, które są czynne 24 godziny na dobę, więc bez problemu będziemy mogli zjeść pyszny polski posiłek w środku nocy.

Kuchnia włoska

Jeśli gustujemy w pizzy i makaronach, czyli typowo włoskich potrawach, to również znajdziemy coś dla siebie. Kuchnia włoska sama w sobie jest jedną z bardziej znanych na całym świecie. Na rynku znajduje się kilka restauracji, w których przygotowywane są włoskie potrawy. Oczywiście nie tylko w centrum zjemy dobrą pizzę, ponieważ również na obrzeżach miasta znajdziemy wiele restauracji serwujących włoską kuchnię. Jednakże to właśnie w centrum znajdują się te najlepsze z najlepszych, których potrawy zaspokoją nawet rodowitych włochów. W wielu z tych restauracji pracują obywatele Włoch, którzy chętnie przygotują dla nas posiłek prosto z ich kraju. W tych restauracjach również napijemy się dobrego wina, Włosi bardzo dobrze znają tę tematykę, więc możemy być pewni, że trunek będzie najwyższej jakości.

Kuchnia azjatycka

Fani orientalnych smaków podczas wycieczki do Krakowa również się nie zawiodą. Mieszkańcy Azji bardzo dużo podróżują, a co za tym idzie, często odwiedzają Kraków. Restauracja w centrum Krakowa to pewność, że odwiedzimy wszystkie znane punkty – nie tylko te gastronomiczne ale również te zabytkowe. Niektórym to miasto podoba się tak bardzo, że po pewnym czasie wracają i zostają tam na stałe. Dzięki temu możemy cieszyć się pysznymi, orientalnymi potrawami. Niestety kuchnia azjatycka nie jest tutaj tak popularna, jak polska czy włoska, jednakże nawet w centrum znajdziemy kilka restauracji, w którym będziemy mogli zjeść m.in. przepyszne pad thai.

Kuchnia gruzińska

Jest to najmniej popularna kuchnia spośród wszystkich wymienionych, jednak to nie znaczy, że jest gorsza. W centrum znajdziemy kilka restauracji serwujących dania wywodzące się z Gruzji. Z pewnością warto zwrócić uwagę na piwo, ponieważ tam znajdziemy jedne z lepszych trunków w Krakowie.

Podsumowując, w Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru mamy ogrom przeróżnych potraw z najróżniejszych zakątków świata. Wycieczka do Krakowa może być okazją do poznania kuchni innych państw jak i naszej – regionalnej do czego szczególnie zachęcamy.