Kolonie dla dzieci mają coraz szerszą ofertę. Dużą furorę robią obozy kreatywne, językowe i typowo odpoczynkowe, jak również coraz bardziej popularne kolonie z youtuberami czy influencerami. Na jakie kolonie dla dzieci warto się zdecydować w tym roku? Jakie wyjazdy wakacyjne dla dzieci mogą okazać się strzałem w dziesiątkę? O tym przekonasz, się czytając poniższy tekst. 

Oferty kolonii wakacyjnych dla dzieci w Polsce

Oferta kolonii letnich dla dzieci w Polsce jest bardzo bogata. Są one podzielone na kategorie wiekowe, dzięki czemu z łatwością można znaleźć obóz letni dla dziecka zgodny z jego zainteresowaniami, na którym będzie mogło miło spędzić czas z rówieśnikami.

Potencjalni zainteresowani mają możliwość wybrania obozu nad morzem, nad jeziorem lub w górach. Jeśli dziecko nie przepada za takimi miejscami, w ofercie biur turystycznych znajdują się kolonie dla dzieci organizowane w centralnej części kraju, np. w Julinku i Rogowcu.

Pierwsza kolonia, czyli kolonie letnie dla maluchów

Jeśli pociecha wybiera się na swój pierwszy obóz letni dla dzieci, jest dostępna dla niego specjalna oferta. Dla najmłodszych dzieci przygotowano kolonie letnie na łonie natury w Łebie. Dzieci będą mogły nauczyć się samodzielności i spędzić przyjemnie czas mając zapewnionych wiele rozrywek, takich jak wizyta w parku linowym, aquaparku czy Parku Dinozaurów.

Inną opcją dla najmłodszych podróżników, jest kolonia w Julinku, podczas której mają okazję wybrać się do jednego z największych parków rozrywek na Mazowszu. Te i wiele innych propozycji kolonii dla dzieci znaleźć można w ofercie KochamWakacje.pl

Kolonie wakacyjne dla dzieci z Youtuberami 

Są to obozy najczęściej wybierane przez nastolatków. Każde z dzieci marzy, aby spędzić czas z osobą, którą oglądają przez długi czas na YouTube, i  która jest ich idolem i wzorem do naśladowania. Wspomnienia z takiego wyjazdu na pewno będą niezapomniane. 

Do wyboru są m.in.:

  • WAKSY Camp,
  • obozy artystyczne z Marysią Krasowską,
  • wakacje z Nanami Chan,
  • kreatywna kolonia z Polishnotes.

Oferty dla dzieci kolonii za granicą

Oferta wyjazdów wakacyjnych dla dzieci za granicę również jest bardzo szeroko rozbudowana. Do wyboru są wakacje w Bułgarii, Włoszech, Chorwacji, Czarnogórze, Hiszpanii, Grecji czy Anglii. Każda z ofert zapewnia zwiedzenia najważniejszych atrakcji danego państwa. Prócz tego jest możliwość wybrania obozu językowego, na którym zwiedzanie wiązane jest z nauką, dzięki czemu łatwiej przyswoić dany język. 

Po zwiedzaniu młodzież ma organizowane wieczorne imprezy, klimatem przypominające te z filmów, co jeszcze bardziej jest dla nich zachęcające, bo kto w młodym wieku nie marzył o pójściu na taką imprezę?

Młodzież ma również okazję pojechać za granicę na tematyczne obozy i kolonie, do których zalicza się m.in. Fit Camp z Kingą Janik. 

Kolonie dla studentów

Kto powiedział, że kolonie przeznaczone są jedynie dla dzieci i młodzieży? Dla studentów też znajdą się oferty w Polsce jak i za granicą! Uczestnicy tego typu obozów mogą odpocząć od studenckiego życia, relaksując się i bawiąc w bułgarskich, włoskich lub hiszpańskich klubach.

Prócz zagranicznych wycieczek, studenci mogą wybrać sportowe obozy w Polsce. Mają możliwość wybrać się na obóz windsurfingowy lub kitesurfingowy.

Kolonia z rodzicami

Jeśli rodzice boją się wysłać dziecko na samodzielny wyjazd, mogą pojechać razem z nim do Rogowca. W ciągu dnia dziecko będzie miało zapewnioną opiekę i atrakcje, a wieczory będzie spędzać z rodziną. Tego typu kolonie letnie dla dzieci w Polsce to idealny sposób, aby przekonać pociechę do wyjazdów wakacyjnych i pomóc jej przełamać strach przed chwilowym rozstaniem z mamą i tatą.