Zdecydowana większość kobiet jest tak bardzo przyzwyczajona do makijażu, że absolutnie nigdy nie chce z niego rezygnować. Panie malują się raczej codziennie. Oczywiście do pracy nie używają jakichś szczególnie mocnych czy brokatowych cieni, ale zawsze muszą mieć na sobie wyrównujący koloryt cery podkład na lato czy zimę, wytuszowane rzęsy oraz delikatnie podkreślone brwi. Innych kosmetyków trzeba jednak używać, gdy na dworze jest chłodno, a innych wtedy, gdy temperatura wzrasta do wartości trzydziestu stopni C albo jest jeszcze wyższa. Letni makijaż musi być lekki. Jakich kosmetyków warto zatem w nim użyć, aby nie przytłoczyły one cery, a jedynie lekko ją upiększyły i podkreśliły jej naturalne atuty?

Krem jako alternatywa dla podkładu

Ale nie taki zwyczajny krem, którego używa się pod makijażem, a krem BB, czyli bardziej taki lekki pielęgnacyjny podkład o delikatnej formule zdolnej do szybkiego wchłaniania się. Kremy BB nie będą obciążać cery. Nieraz są one tak lekkie i specjalnie skonstruowane, że praktycznie nie czuje się ich na skórze, dlatego niektóre kobiety malują się nimi nawet przed wyjściem na siłownię czy różnymi innymi planowanymi aktywnościami fizycznymi. Kremy BB nie dają efektu maski. Pod ich wpływem twarz nigdy nie będzie wyglądać sztucznie, a właśnie całkowicie naturalnie. Najlepsze z nich gwarantują przepiękny efekt delikatnie rozświetlonej skóry. W tym efekcie nie ma jednak niczego tandetnego. Dobry podkład na lato o formie kremu BB nie będzie bowiem zawierać chamskich drobinek czy sztucznego brokatu.

Jakościowy tusz do rzęs

O ile latem można sobie darować codzienne malowanie się błyszczącymi cieniami, tak jednak rzęsy wypadałoby podkreślić, gdyż za sprawą ich wydłużenia i delikatnego pogrubienia oraz podkręcenia można wyraźnie otworzyć oko i nadać spojrzeniu większej głębi. Tusz to produkt niezastąpiony. Nawet te kobiety, które praktycznie w ogóle się nie malują, od czasu do czasu go używają, by właśnie wzmocnić swoje spojrzenie i nadać twarzy wyrazistości. Za sprawą chociażby delikatnie podkreślonych rzęs każdy makijaż na lato będzie wyglądać lepiej. Lepszy efekt uzyskuje się, łącząc tusz do rzęs z zalotką. Ten drugi przyrząd służy oczywiście do podkręcania włosków. Bardzo ważne jest to, aby stosować go na niepomalowanych rzęsach, by ich nie uszkodzić i przypadkiem ich nie połamać.

Minimalna ilość korektora

Letni makijaż ma być lekki, ale mimo tego niektóre panie będą chciały użyć w nim choćby niewielkiej ilości kosmetyków kryjących, by zatuszować pojedyncze wypryski, drobne zaczerwienienia albo np. sińce pod oczami, które lubią się pojawiać po zarwanych i nieprzespanych nocach. Skoro jednak podkłady latem lepiej sobie odpuścić, trzeba je czymś zastąpić. Teoretycznie krem BB jest już dla nich jakąś alternatywą, ale choć ma on pewne świetne właściwości, to jednak z uwagi na swoją lekkość nie radzi sobie z maskowaniem bardziej widocznych niedoskonałości. Właśnie dlatego podczas przygotowywania letniego makijażu mimo wszystko warto mieć pod ręką jakiś korektor – chociażby ten o lżejszej konsystencji. Niewielka jego ilość na pewno nie obciąży cery w jakimś przesadnym stopniu, a jednak niedoskonałości warto przykrywać, by czuć się pewniej i lepiej w swojej skórze.

Delikatny rumieniec

W letnich makijażach nie używa się jakiejś szczególnie dużej ilości kosmetyków konturujących, jednakże z różu korzysta się prawie zawsze, bo to on nadaje cerze zdrowego i promiennego wyglądu, wspaniale ją ożywiając. Kosmetyki do makijażu na lato tak właśnie powinny działać. Róż będzie świetnym dopełnieniem każdego make-upu, zwłaszcza jeśli zagości na samym środku policzków i nabierze lekko brzoskwiniowego kolorku. Nad różem można też umieścić niewielką ilość rozświetlacza, który dodatkowo zapewni cerze pięknie rozjaśnienie. Te dwa produkty do konturowania będą w zupełności wystarczające. Bronzer można sobie darować, bo przecież latem skóra i tak jest delikatnie opalona.