W końcu przywitaliśmy prawdziwe lato i możemy już cieszyć się na co dzień wysokimi temperaturami, nierzadko przekraczającymi nawet 30 stopni C w cieniu. Wykorzystaj ten okres. Lato nie trwa wiecznie, dlatego ciesz się aktualną pogodą i uczęszczaj nad wodę tak często, jak tylko się da, w wolnym czasie oddając się pływaniu i opalaniu w promieniach słonecznych. Do wyjścia na plażę trzeba się jednak jakoś przygotować. Na pewno przydadzą ci się zatem jakieś specjalne ubrania na lato. Niektóre z nich są tak lekkie i przewiewne, że stają się doskonałym zastępstwem dla tradycyjnych kostiumów kąpielowych! Śmiało możesz je nosić właśnie na plaży. Poniższe propozycje ubrań na pewno cię ozdobią, a przy okazji zapewnią ci większy komfort niżeli obcisły i odsłaniający ciało strój, w którym nieraz trudno zrobić krok, by przy okazji nie odsłonić całych pośladków.

Zwiewne i lekkie spódnice

Czyli kobiecy letni must have – połączenie letniej mody i stu procentowej wygody. Mówimy tu oczywiście o spódnicach bardzo długich, które sięgają samej ziemi, a na plaży wręcz suną po piasku, gdy zaczynasz stawiać w nich kolejne kroki. Nie bój się jednak o zniszczenie materiału. Takie spódnice tworzone są z na tyle mocnych tkanin, że naprawdę trudno je uszkodzić, nawet jeśli zdarzy ci się je zamoczyć czy wejść w nich całkowicie do wody. Możesz nosić je w sposób tradycyjny albo… potraktować niczym sukienki! Letnie spódnice na ogół wsparte są na elastycznej gumce, którą wystarczy podsunąć trochę do góry i zamocować powyżej piersi, aby w ciągu paru sekund stworzyć sobie zupełnie nową wakacyjną kreację! Ubrania na plażę powinny być właśnie wielofunkcyjne. Kupujesz jedną spódnicę, a zyskujesz dwa ciuchy. To się po prostu opłaca!

Kobiece komplety

W ostatnim czasie butiki z damskimi ubraniami i dodatkami wprost przepełniły się bardzo zmysłowymi i kobiecymi kompletami. Teraz takie zestawy bardzo mocno osadziły się w aktualnych trendach, zwłaszcza że doskonale pasują one do letniej aury i wprost idealnie sprawdzają się przy wieczorowych wyjściach czy na imprezach odbywających się bezpośrednio na plaży. Komplet może składać się np. z długich i mocno rozszerzonych spodni oraz krótkiej bluzeczki odsłaniającej brzuch i okolice bioder. Koniecznie zadbaj o to, by miał on wyrazisty i oryginalny look. Niech materiał wyróżni się mocnym kolorem albo ciekawym letnim wzorem. Czarne kombinezony są już passe. Ciemne barwy wcale nie dodają ci urody, a przy tym totalnie nie pasują do wakacyjnych czasów.

Klasyczne sukienki

Cenisz sobie bardziej klasyczne rozwiązania i dlatego też uważasz, że te wszystkie nowoczesne ubrania na lato, które w ostatnim czasie zaczęły wypełniać butiki i sklepu, totalnie nie są dla ciebie, bo kompletnie nie pasują do twojego indywidualnego stylu, charakteru i tego, co nosisz na co dzień? W takim razie pójdź w prostotę. Zamiast zmuszać się do zakładania dość odważnego kombinezonu odsłaniającego sporo ciała, postaw na kolejną sukienkę. Jeżeli chcesz ją nosić właśnie na plaży, koniecznie dopasuj ją kolorystycznie do swojego stroju kąpielowego. Dzięki temu cała stylizacja zaprezentuje się naprawdę szykownie, a ty nie będziesz martwić się o to, że kostium zacznie nieestetycznie odznaczać się pod kreacją.

Zabawne ponczo

Na sam koniec propozycja dla tych pań, którym w zwykłych sukienkach czy kombinezonach zwykle jest latem za gorąco, ale które mimo tego nie chcą spacerować po plaży w samym kostiumie kąpielowym. Jeżeli wolisz się delikatnie zakryć, aby nie odsłaniać aż tak wiele ciała, postaw po prostu na ponczo, które przepięknie zakrywa stroje kąpielowe damskie. Nie dość, że jest to bardzo modny dodatek, to oprócz tego nie można mu odmówić praktyczności. Ponczem możesz się owinąć bezpośrednio po wyjściu z wody. Dzięki temu od razu delikatnie ogrzejesz swoją skórę i nie będziesz jej wystawiać na zetknięcie się z silnie grzejącym słońcem.