Wakacje to dla większości z nas czas spędzony na plaży. Jednakże dzięki temu, że dziś praktycznie bez żadnych przeszkód możemy podróżować po całym świecie nasze wyjazdy są częstsze i coraz dalsze. Chcemy odwiedzać nowe miejsca, dzięki którym poznamy kulturę i zwyczaje innych ludzi. Jednym z takich miejsc, które z pewnością przypadną nam do gustu jest Maroko. To kraj niesamowity pod wieloma aspektami. Znajdziemy tutaj wiele zabytków pamiętające czasy rzymskie. Interesując się sztuką islamską również nie będziemy narzekać na brak atrakcji. Sami turyści, którzy mieli już okazję zwiedzić Maroko opisują go w trzech słowach – egzotyka, kolory i przede wszystkim zapachy. Możemy śmiało powiedzieć, że króluje tu orientalna kultura. Z czym z resztą kojarzy ten kraj wielu ludzi. Poza tym często porównujemy go do miejsca z baśni. Nie ma się czemu dziwić. Z resztą do dziś wielu reżyserów wybiera to państwo do nagrywania filmów. Sami zanim zaczniemy już pakować się do Maroka warto poczytać o ogólnych faktach dotyczących tego miejsca.

Nie każdy czas jest bowiem dobry do odwiedzenia tego afrykańskiego kraju. Od października/listopada do lutego trwa tam pora deszczowa. Zatem niezależnie od tego jak chcemy tam spędzić czas ten okres nie jest polecany. To samo tyczy się okresu letniego. Panują tam upały, które mogą być dla nas nie do zniesienia. W jakim języku się tam porozumiemy? Język arabski jest tam językiem urzędowym. Ponad 70% ludzi posługuje się tym językiem. W Maroko porozumiemy się głównie w dwóch językach – francuskim lub hiszpańskim. W zależności od tego, gdzie zamierzamy wypoczywać jeden z tych języków z pewnością się nam przyda. Przejdźmy teraz do tego co naprawdę warto zwiedzić w tym kraju. Naszym głównym celem powinno być miasto o nazwie Fez. Jeśli interesujemy się kulturą muzułmańską to będzie dla nas idealne miejsce. Dlaczego? To magiczne wręcz miasto ma ponad 9000 uliczek! Nie trudno zgadnąć, że znajdziemy tu niemalże wszystko. Będziemy mogli spokojnie zamówić posiłek w jednej z wielu restauracji.

Następnie możemy zwiedzić targowisko czy meczet. Jednakże tych atrakcji jest tutaj o wiele więcej. Dla niektórych jeden dzień to o wiele za mało na zwiedzenie tego miejsca. Kolejne miasto, które powinniśmy odwiedzić to Marrakesz. Krąży o nim wiele legend, a jedna z nich dotyczy meczetu Kutubijja. Podczas jego budowy zginęło tylu ludzi, że dosłownie wszystkie budynki nabrały barwy krwi. Z resztą będąc tam wieczorem doskonale widać jak całe miasto zmienia się w czerwone kolory i jej odcienie. I ostatnie miasto, które znane jest osobom lubiących popatrzeć na dobry film – Casablanca. Od razu jako ciekawostkę dodamy, że niestety nie był on tutaj kręcony. Ale trzeba przyznać, że ten popularny melodramat skutecznie rozreklamował to miasto. Głównie turyści chcą zwiedzić tutaj meczet Hassana II. Jego budowa trwała 5 lat. Wydano na niego 600 milionów dolarów. Pracowało przy nim tysiące Marokańczyków. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce. Tym bardziej, że mogą tam wejść nie tylko muzułmanie. Sam budynek nazwany jest cudem architektury.

Trzeba przyznać, że w Maroko jest naprawdę wiele ciekawych miejsc godnych naszej uwagi. Nawet jeśli dotychczas nie przepadaliśmy za zwiedzaniem to ten kraj powinien to zmienić. Nie oznacza to równocześnie, że nie może on nic zaproponować osobom, które mają ochotę poopalać się na pięknej plaży. Agadir to miejsce dla nich wręcz idealne – niezależnie od pory roku. A co jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo? Patrząc na mapę zauważymy, że Maroko leży na kontynencie afrykańskim, niemalże graniczy z Półwyspem Iberyjskim. Obecnie każde biuro podróży poleci nam ten kierunek. Nie mamy się czego obawiać. Warto być jednak na bieżąco z informacjami. Nie zapominajmy, by zawsze przed takim wyjazdem zapoznać się z podstawami kultury danego państwa. To co u nas jest dozwolone, gdzieś poza granicami naszego kraju będzie niestosowne. I na odwrót. Poza tym nie pozostaje nam nic innego jak ekscytacja poznania tak niezwykłego miejsca jakim bez wątpienia jest Maroko.