Podróże pociągami to z pewnością jedno z najlepszych doświadczeń w naszym życiu. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że za każdym razem wejście do pociągu i spędzenie w nim swojej podróży wiąże się z niezwykłą atmosferę oraz klimatem, który jest nie do podrobienia. Niemniej jednak warto również zauważyć, że w przypadku podróży pociągami doceniamy sobie przede wszystkim to, że są one dość przystępne pod względem ekonomicznym. Mimo wszystko warto zauważyć, że w ostatnim czasie ceny biletów na pociąg nieco podrożały, co skłoniło wielu podróżnych do tego, by szukać alternatywnego sposobu na ich zakup. Wobec tego, w jaki sposób można kupić bilety na pociąg taniej?

1. Programy lojalnościowe oferowane przez Polskie Koleje Państwowe

Bilety PKP wcale nie muszą być drogie, jeśli tylko będziemy świadomi tego, w jaki sposób możemy je po prostu kupić o wiele taniej. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na to, że obecnie żyjemy w świecie całkowicie zdominowanym przez Internet i postępującą cyfryzację. PKP czyli Polskie Koleje Państwowe nie pozostały w tyle! Wobec tego zapisując się do ich programu lojalnościowego- najczęściej przez założenie konta bądź skorzystanie z aplikacji, możemy liczyć na to, że staniemy się beneficjentami ofert specjalnych. Najczęściej są to oferty w postaci specjalnych, o wiele niższych cen biletów czy nawet rabatów, które można wykorzystać przy zakupie biletu elektronicznego. Warto więc skorzystać z tego sposobu, a bilety na pociąg będą tańsze https://polregio.pl/pl/ , niż możemy się tego spodziewać.

2. Bilety na pociąg w wersji elektronicznej są tańsze!

Kolejnym sposobem na to, by bilety PKP stały się dla nas o wiele tańsze, jest zdecydowanie się na ich zakup za pośrednictwem aplikacji online. Oczywiście nie ma również wątpliwości co do tego, że kasy biletowe na dworcu dalej działają i podróżni mogą w nich kupować swoje bilety. Jednak w takim przypadku do ich ceny doliczana jest także całkiem pokaźna marża, która sprawia, że bilety na pociąg są dla nas znacznie droższe. Wobec tego, podróżni mogą zdecydować się na ich zakup w wersji elektronicznej, co z pewnością pozwoli im nieco na tym zakupie zaoszczędzić. Warto jednak pamiętać, że kupując bilety na pociąg online, musimy przez cały czas posiadać przy sobie smartfon z dostępem do Internetu. W przeciwnym razie nie będziemy wstanie okazać ważnego biletu podczas kontroli i niechcąco możemy narazić się na dodatkowe opłaty.

3. Korzystanie z przysługujących zniżek i ulg sposobem na tanie bilety PKP

Bilety PKP można kupować również o wiele taniej, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z ulg i zniżek, które oczywiście nam przysługują. Zwykle takie ulgi obowiązują w odniesieniu do dzieci, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także dla studentów i seniorów. Oczywiście warto pamiętać, że do skorzystania z takich ulg uprawnia nas ważna legitymacja studencka lub szkolna, a także wyrobiona karta seniora. Ulgi najczęściej wynoszą od 20 do nawet 50% od pierwotnej ceny biletu. Trzeba jednak koniecznie okazać również ważny dokument podczas kontroli.