Thumb 2 3 opole jubi
Autor zdjęcia: opole800.pl

Wielka Parada Historyczna i Jarmark Franciszkański z okazji 800-lecia Opola

Jubileusz miasta |

23 września 2017 – Wielka Parada Historyczna to wyjątkowe wydarzenie z udziałem dzielnic miasta, organizacji pozarządowych, uczniów, gości z miast partnerskich i ponad 1000 artystów. To hold dla naszego 800-letniego miasta, jego bogatej, wielokulturowej historii i postaci, które na przełomie wieków tworzyły Opole i wpływały na jego losy.

Zobaczymy platformy ze scenami ukazującymi najważniejsze wydarzenia z historii naszego miasta, grupy rekonstrukcyjne, zabytkowe pojazdy, a to wszystko w rytm orkiestr dętych, które poprowadzą ten barwny korowód ulicami Opola. Na koniec zapraszamy na koncert zespołu Future Folk ze Stanisławem Karpiel-Bułecka.

Dodatkowo w kościele oo.Franciszkanów odbędzie się widowisko historyczne: „Król Jan Kazimierz w Opolu – Uniwersał Królewski wzywający do walki ze Szwedami”.

23-24 września 2017 r. – Jarmark Franciszkański produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego, a także prezentacja miast partnerskich Opola. Podczas jarmarku będzie można spróbować opolskich precli, pieczonych według starej receptury, zwiedzić klasztor ojców Franciszkanów i wziąć udział w licznych animacjach, zabawach i warsztatach.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Administratorem danych jest ZMP z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42. Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której prawo dotyczy przysługuje prawo dostępu do jej danych osobowych oraz prawo do ich poprawienia.