Polsko-norweska współpraca dla poszanowania energii i klimatu


Partnerzy: Związek Miast Polskich – lider, Stowarzyszenie Polska Sieć Energie Cités, Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych.

Cel projektu: W tym parasolowym projekcie pomagamy w nawiązaniu i wzmocnieniu współpracy bilateralnej pomiędzy polskimi i norweskimi JST. Wiodącym tematem współpracy jest wymiana doświadczeń, wiedzy, technologii i najlepszych praktyk w obszarze efektywności energetycznej (EE) i wykorzystania OZE w sektorze komunalnym (w tym w budynkach użyteczności publicznej). Beneficjentami projektu są polskie i norweskie JST lub ich spółki, wykorzystujące na swoje działania granty w wysokości do 50.000 zł, uzyskane od ZMP w wyniku otwartego konkursu, na realizację mikroprojektów.

http://www.razemdlaklimatu.eu/pl/

Wartość projektu to ponad 1,5 mln zł
Okres realizacji: styczeń 2016-kwiecień 2017

Działania i wydarzenia
  • 3 spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń, w której udział biorą przedstawiciele 16 miast;
  • 2 konferencje bilateralne z udziałem partnerów polskich i norweskich;
  • otwarty konkurs na innowacje w dziedzinie EE i wykorzystania OZE, w którym nagrodą jest 5 dniowa wizyta studyjna w Norwegii oraz możliwość uzyskania przez 10 laureatów grantu do 50.000 zł na realizację mikroprojektów w miastach, wraz z pomocą Norweskiego Związku Władz Lokalnych w nawiązaniu współpracy z norweskimi partnerami
Dokumenty i publikacje
  • Diagnoza sytuacji w dziedzinie EE i wykorzystania OZE w Polsce + Katalog Dobrych Praktyk
  • Diagnoza sytuacji w dziedzinie EE i wykorzystania OZE w Norwegii + Katalog Dobrych Praktyk
  • Raporty z realizacji 10 mikroprojektów, upowszechniane w szeroki sposób wśród członków partnerów projektu.

Publikacja: Polsko-norweska współpraca dla poszanowania energii i ochrony klimatu. Inspiracje, korzyści i potencjał rozwoju

Aktualności - Polsko-norweska współpraca dla poszanowania energii i klimatu
Thumb 1 3 dg park zielona 005
|
„Doświadczenia norweskich samorządów w zakresie wdrażania gospodarki w obiegu zamkniętym i wykorzystania odnawialnych źródeł energii” to tytuł webinarium, które odbędzie się 18 października 2017 r.
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
Wymiana wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk oraz powstanie 10 polsko-norweskich partnerstw to rezultaty projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu”.
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
Związek Miast Polskich zaprasza 19 kwietnia do Warszawy na 2. bilateralną konferencję w ramach projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu”.
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
Płońsk - jeden z laureatów konkursu na innowacje w dziedzinie EE i wykorzystania OZE - postanowił podzielić się swoim sposobem na ochronę środowiska. Polecamy film prezentujący innowacyjny projekt.
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
Po raz trzeci spotkali się uczestnicy Grupy Wymiany Doświadczeń skupieni wokół działań w ramach projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu”.
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
Trzecie spotkanie GWD w obszarze efektywności energetycznej i wykorzystania OZE w Warszawie 15-16.03.2017 – ostatnie wolne miejsca
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
Trzecie spotkanie Grupy Wymiany Doświadczeń w ramach projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu” odbędzie się w Warszawie w dniach 15 i 16 marca 2017 roku.
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
Zapraszamy 18 stycznia na webinarium na temat edukacji i aktywizacji mieszkańców organizowane w ramach projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu”.
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
Lublin, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Rumia, Płońsk, Pałecznica, Raciechowice, Sztum, Sopot i Milanówek to zwycięzcy konkursu na najbardziej innowacyjne projekty dotyczące efektywności energetycznej.
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
Informacja z posiedzenia Komisji Konkursowej na mikroprojekty prowadzące do innowacji w zakresie EE lub wykorzystania OZE.
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
Podczas drugiego spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń w obszarze efektywności energetycznej i wykorzystania OZE, zostanie ogłoszona lista rankingowa mikroprojektów przyjętych do dofinansowania.
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
W ramach projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu” zostanie ogłoszony konkurs dla miast na innowacyjne projekty.
Thumb 1 3 logo razem dla klimatu
|
Wymiana doświadczeń, wiedzy, technologii i dobrych praktyk w obszarze efektywności energetycznej i wykorzystania OZE w sektorze komunalnym to najważniejsze założenia nowego projektu z udziałem ZMP.
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Administratorem danych jest ZMP z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42. Podanie danych jest dobrowolne. Osobie, której prawo dotyczy przysługuje prawo dostępu do jej danych osobowych oraz prawo do ich poprawienia.