II Spartakiada Samorządowa przeszła do historii. Po raz kolejny w Poznaniu w ostatni weekend sierpnia na kilkunastu arenach sportowych do rywalizacji stanęło ponad 100 zawodników reprezentujących 7 miast, w tym tak odległych jak Zakopane! ( na marginesie dwóch reprezentantów stolicy zimowej zdobyło w każdej z konkurencji w jakiej wystartowali złote medale!)

Nie zawiedli ubiegłoroczni reprezentanci Gliwic, Kołobrzegu, Olsztyna, Puszczykowa i Międzyrzecza oraz oczywiście gospodarza Poznania. Rywalizacja toczyła się w kilkunastu konkurencjach obok ubiegłorocznych sprawdzonych biegów na 5 km. kolarstwa i nordic walking oraz pływania, badmintona i speedmintona pojawiły się dwie nowe dyscypliny: tenis ziemny i stołowy. Oczywiście powodzeniem cieszył się także dart, piłkarzyki i bowling. W ostatnim dniu królowały gry zespołowe, Streetball, siatkówka plażowa i ringo.

Rozdano wiele medali w kilku kategoriach wiekowych oraz plakietki dla zwycięskich reprezentacji miast. W piątkowy wieczór odbyło się oficjalne otwarcie Spartakiady z udziałem dr Ewy Bąk, przewodniczącej Komisji Sportu Związku Miast Polskich, dyrektorki Wydziału Sportu UM w Poznaniu. Trudno było tego wieczoru zakończyć zabawę, która trwała do późnej nocy w pięknych okolicznościach przyrody nad poznańską Maltą.
Wszyscy uczestnicy zadeklarowali przyjazd za rok licząc na szerszy udział koleżanek i kolegów z całej Polski.

Wyniki

WIĘCEJ